Dvojice nových switchů v portfoliu TP-Linku

Společnost TP-Link uvádí na trhu dvojici nových 24portových gigabitových switchů (přepínačů) řady JetStream.

Novinky nesou označení T1600G-28PS a T2600G-28TS a u obou se výrobce chlubí vysokým výkonem i pokročilými bezpečnostními funkcemi. Oba modely dále mají společné 4 sloty typu SFP pro hlasové, datové a video služby, nadstandardní možnosti pro řízení provozu nebo jednoduché ovládání a správu prostřednictvím webového rozhraní nebo příkazové řádky. K dispozici je též podpora protokolu SNMP.

U switche T1600G-28PS podporují všechny porty standardy IEEE 802.3at/af. Díky tomu je možné napájet koncová zařízení prostřednictvím ethernetových kabelů (s celkovým příkonem až 192 W), což eliminuje nutnost tahání speciálních napájecích drátů.

Obě novinky pak nabízejí celou škálu funkcí na druhé síťové vrstvě – kromě jiného je k dispozici protokol 802.1Q pro VLAN, izolace a zrcadlení portů, agregace linek, protokoly STP/RSTP/MSTP nebo řízení toku dat dle standardu 802.3x.

Switche nabízí i pokročilou úroveň zabezpečení včetně funkcionality RMON pro upozorňování na abnormální aktivitu v síti nebo protokolu 802.1X a Radius Authentication pro ověřování síťových klientů na externím serveru Radius.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.