Viasat History ukáže největší ze záhad středověkých vražd

Kanál Viasat History vysílá každou neděli dokumentární seriál Záhady středověkých vražd, který divákům přináší příběhy spiknutí, intrik a atentátů na základě skutečných událostí.

Středověk je mnohými považován za temnou éru světových (respektive minimálně evropských) dějin, a byť je jasné, že nic není černobílé, zaměřuje se nový seriál výhradně na tu černou. V oné éře si totiž nikdo nemohl být jistý svým životem – což se týkalo jak prostých poddaných, tak nejvyšších vrstev společnosti.

Dokument se zaměřuje na nejznámější tajemné vraždy výše postavených osob, ke kterým jsou k dispozici alespoň nějaké historické prameny. Po těch natáčecí štáb pátrá tak, aby došel k co možná nejobjektivnějším závěrům ohledně často nikdy nevyřešených mordů.

Jednotlivé díly se tak zaměřují třeba na smrt učitele Williama Shakespeara Christophera Marlowa, syna papeže Alexandra VI. Juana Borgii nebo ženy údajného milence královny Alžběty I. Robeta Dudleye.

Pokuste se společně se štábem i na slovo vzatými odborníky oddělit pravdu od fikce a ponořte se do sledování dokumentáního seriálu Záhady středověkých vražd, vysílaného každou neděli mezi 28. únorem a 3. dubnem 2016 vždy od deváté hodiny večerní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.