Dovolená v Bulharsku

Do Bulharska míří stále více turistům především kvůli velmi příznivým cenám. Dalším důvodem jsou téměř nekonečné široké pláže se zlatým pískem, lemující pobřeží Černého moře. Navíc nejsou písečné pláže záležitostí pouze letoviska Zlaté Písky, kterému daly jméno, ale nacházejí se po celém černomořském pobřeží od severu až k jihu.

V Bulharsku není draho, proto jsou naprosto liché obavy, že by měl společný oběd v místní restauraci zruinovat rodinný rozpočet. Bulharská kuchyně v sobě jedinečným způsobem kombinuje evropskou a orientální tradici. Studená okurková polévka, karbanátky na roštu, šopský salát, paprikové lusky, zapečené mleté maso se zeleninou, vynikající místní sýr, ale i sladké moučníky polité hustým sladkým sirupem ocení nejen gurmáni.

Bulharsko je ideální prázdninovou zemí především pro rodiny s malými dětmi. Pro hovoří nejen dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, ale i nízké ceny zboží a služeb, které odpovídají cenám v Čechách. Není tak žádným problémem dopřát dětem nějakou tu dobrotu, zmrzlinu nebo atrakci na pláži.

Bulharsko nabízí ubytování v kvalitních hotelech, z nichž většina byla postavená či zrenovovaná teprve nedávno a jedná se tak o jednu z nejmodernějších hotelových sítí v Evropě.

Bylo by ovšem chybou zapomenou zmínit skutečnost, že do Bulharska se jezdí i za poznáním. Přírodní národní parky Pirin a Sreburna jsou zapsány na seznamu UNESCO, do Sofie či Plovdivu se zase jezdí za architektonickými památkami.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.