Binární obchodování

Binární opce a jejich obchodování Vám může přinést nový skvělý přivýdělek, který většina rozpočtů určitě uvítá. Princip tohoto obchodování je velmi prostý a proto Vám ho zde v krátkosti vysvětlím. Obchodník – vy vydělává na správné předpovědi, jestli cena podkladových aktiv vzroste, nebo naopak klesne. Pokud neznáte pojem podkladová aktiva, tak se v praxi může jednat třeba o akcie velkých společností jako je FB, Google Microsoft … nebo třeba i komodity (zlato,stříbro, ropa) a nebo měnové páry (EUR/USD, USD/GPY…). Těchto podkladových aktiv je u binárního obchodování dohromady něco málo přes 200 a při správné předpovědi můžete u každé z nich vydělat slušné peníze.

Binární strategie, aneb jak poznat jestli cena vzroste, nebo klesne

Jedním z hlavních předpokladů, jak na binárním obchodováním vydělávat je, že správně předpovíte, jakým směrem se cena posune. Naštěstí u binárních opcích se může jednat pouze o dva směry, bud půjde cena nahoru, anebo dolů. Pokud ovšem nepoužijete žádnou strategii, tak máte pouze 50% šanci na to, že váš obchod bude úspěšný. To s 75-85% výnosy, co brokeři nabízí není tolik, to by Vás ovšem nemělo zastrašit, protože můžete používat binární strategie, které vám tuto šanci pomohou výrazně zvětšit. V zásadě rozlišujeme dvě hlavní druhy strategií – ta první se nazývá technická analýza, kdy pomocí indikátorů a oscilátorů naleznete v gramu nějaký vzorec (pattern), podle kterého si myslíte, že se cena vždy posune. Druhý typ strategie je fundamentální, v ní se nezaměřujeme na grafy, nýbrž na ekomonické změny, které předpokládáme z významných zpráv a vyhlášení.

Kde opce obchodovat

Binární opce můžeme obchodovat u tzv. brokerů. Jejich výběr je poměrně zásadní a tak si dejte pozor, kam si hodláte své finance vložit. Já osobně doporučuji volit brokera s dobrou reputací a s lincencí ČNB, poté bych se zaměřil na jeho výnosy, popřípadě na to, jestli je v češtině, nebo ne. Pokud Vám ovšem nevadí angličtina, tak můžete zvolit i brokera, který poskytuje své služby v angličtině, opět si ovšem ověřte, jestli vlastní ČNB licenci. Pokud byste hledali brokera, kde obchodují téměř všichni tuzemští obchodníci, tak se podívejte na článek TopOption recenze, kde naleznete kompletní informace o TopOption. Já sám zde mám účet přes dva roky a obchodování u tohoto brokera pro mě bylo vždy bezproblémové. Navíc pokud budete mít s čímkoli problém, tak můžete požádat zákaznickou podporu o pomoc a jelikož ji mají v češtině, tak je komunikace s TopOption opravdu velmi jednoduchá.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finanční služby se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.