Právě vzniká první kombinovaný crowdfundingový portál v ČR

Pod názvem Penězdroj vzniká vůbec první kombinovaný crowdfundingový portál na našem trhu. Jde o unikátní projekt, jehož účelem bude vybírat peníze od drobných dárců na různé účely.

Davové financování není úplná novinka. Možná jste se s ním již setkali i vy. V mezinárodním měřítku je asi nejúspěšnějším příkladem portálu tohoto typu Kickstarter, který to všechno tak trochu začal.

V západočeské metropoli Plzni vznikl ovšem projekt, který do celého konceptu přináší jisté inovace. Alespoň tedy na české scéně. Hlavní rozdíl mezi ním a ostatními crowdfundingovými portály spočívá v kombinaci různých možností financování projektů. Charitativní projekty je možné financovat darem (donation), za nějž zúčastnění přispěvatelé nic nechtějí, umělecké projekty a happeningy různého typu bude možné podpořit s vidinou určité hmotné odměny či protislužby (reward).

Kromě toho je však Penězdroj specifický přístupem equity, tedy podíl. Díky tomu mohou drobní investoři potenciálně zhodnotit své vklady do projektů, jež mohou přinášet peníze. Autoři portálu nicméně upozorňují na to, že automaticky neschválí každý projekt, který jim přijde pod ruku, ale budou vybírat pouze ty kvalitní, které jim nebudou odrazovat komunitu drobných dárců a investorů, jež se – jak předpokládají – kolem Penězdroje vytvoří.

Kromě samotné platformy určené ke zprostředkování komunikace mezi autory projektů a investory bude Penězdroj nabízet své know how v oblasti marketingu, PR a poradenských služeb autorům. Některé z těchto služeb budou dle zakladatelů Penězdroje zdarma, za jiné bude třeba si zaplatit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finanční služby se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.