Pásové pily

Pásové pily jsou velmi cenným pomocníkem při práci s kovem a dřevem. Vždy když budete potřebovat přesný řez do pevného materiálu, pásovou pilu velmi oceníte. Tato pila se využije, jak u drobných podnikatelů (zámečník, truhlář…), tak ve velkých výrobních linkách.

Samostatnou kapitolu tvoří pilové pásy. Bez správně vybraného a vhodného pilové pásu nemůže pásová pila správně fungovat. Je tedy velmi důležité poctivě vybírat. Ke každé pásové pile se klasicky přidává jeden pilový pás. Ten Vám ovšem nebude stačit, protože platí následující pravidlo: na každý materiál je třeba použít konkrétní typ pilového pásu. Minimálně je nutné obstarat si pilový pás na kov a dřevo. A ještě jedna rada. Nepoužívat daný pilový pás na tvrdší materiál než na jaký je pilový pás stavěn, protože dojde k poškození pilového pásu.

Kde nakupovat?

Pilové pásy lze vybrat jak v internetovém obchodě, tak v kamenném. Ceny v internetovém obchodu bývají většinou nižší než v klasickém, problém je, že si na daný výrobek nemůžete laicky řečeno „osahat“, nelze si ho prohlédnout na vlastní oči. V klasickém obchodě Vám taky může pracovník lépe pomoci a poradit než v obchodě internetovém.

 Cena pilového pásu

Cena tohoto výrobku se samozřejmě odvíjí od kvality a podle toho do jaké pásové pily je pilový pás určen. Jinou (vyšší) cenu budou mít pilové pásy do profesionálních pásových pil než do malých ručních pil určených pro kutily.


 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.