TP-Link nově nabízí přepínač T1600G-52TS se 48 porty

Výrobce síťových zařízení TP-Link přináší na trh 48portový přepínač s označením T1600G-52TS (TL-SG2452), který využijí zejména menší pracovní skupiny v podnicích.

Všech 48 portů typu RJ45 nabízí rychlost 10/100/1000 Mbit/s a kromě nich disponuje zařízení také čtyřmi gigabitovými SFP sloty. Na druhé síťové vrstvě je pro uživatele k dispozici rozsáhlá škála funkcionalit, například protokol 802.1Q pro VLAN, izolace či zrcadlení portů, protokoly STP, RSTP a MSTP či řízení datového toku na základě standardu 802.3x. Pro správu a údržbu sítě je k dispozici detekování zpětných smyček či diagnostika připojených kabelů.

Přepínač neboli switch TL-SG2452 nabízí i pokročilé řízení provozu na více vrstvách a nečiní mu problém integrovaný provoz služeb na bázi hlasu, dat či videa. K funkcím patří mimo jiné i nástroje umožňující nastavení priority různým typům dat, což snižuje pravděpodobnost výpadků a zadrhávání přenášeného hlasového či obrazového obsahu. Za zmínku stojí také jednoduchá možnost správy včetně graficky přehledného rozhraní pro zapojení a nastavení sítě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.