Zhlédněte dokument o nejobávanějších predátorech planety

Na kanálu Viasat Nature máte nyní možnost zhlédnout přírodovědný dokumentární seriál Operace lidožrout, který diváky seznámí s nejobávanějšími predátory planety.

Štáb společně s veterinářem Markem Evansem cestuje po třech kontinentech, kde mapuje pohyb zvířat, která jsou pro člověka nejnebezpečnější na celém světě. Evans se nejdříve dostane do Afriky, na pomezí Namibie a Botswany, kde místní ohrožují opravdu agresivní krokodýli. Moderátor pořadu si k sobě na cestu přizval herpetologa Romula Whitakera, aby společně využili Pavlovových výzkumů reflexů a naučili krokodýli bát se zvuku zvonu na základě jeho spojitosti s elektrošoky.

Dalším místem pohybu štábu je Hudsonský záliv v Kanadě, kde začínají být stále častější útoky ledních medvědů na lidi. Veterinář zasahuje do dění i zde – zvířata se pokusí začít odhánět zvukovým výstražným systémem.

Nakonec jede Evans do Austrálie, kde zkusí monitorovat pohyb žraloků bílých pomocí multispektrálního fotoaparátu. Žraloci jsou zvířaty, která nejčastěji útočí na lidi v oblasti pobřeží nejmenšího kontinentu. Například v roce 2014 napadli člověka celkem osmkrát (a ostatní zvířata dohromady celkem třikrát).

Dokumentární seriál Operace lidožrout bude možné sledovat na kanálu Viasat Nature každou středu mezi 14. a 28. říjnem vždy pět minut po osmé hodině večerní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.