Bydlení jako známka luxusu

Je mnoho způsobů, jak dát najevo své postavení a příslušnost k vyšším ekonomickým třídám – a většina z nich je majetkového rázu. Luxusní automobil, móda, hodinky, mobilní telefon, a především – bydliště.

Můj dům, můj hrad, říká se. Devízou hradů byla jejich bezpečnost a velikost – s podobnými vlastnostmi by mělo operovat také to pravé luxusní bydlení. A na rozdíl od historických sídel králů, knížat a dalších pánů, kvalitní moderní domovy nabízí svým obyvatelům maximální soukromí a pohodlí.

To jsou vlastnosti, kvůli nimž nastala v devadesátých letech móda odlivu obyvatel z center českých velkých měst do jejich satelitních oblastí a periferií, nebo rovnou na venkov. Jenomže to s sebou přináší mnohá další negativa a úskalí – nutnost cestovat za prací, zdravotní péčí, studiem a službami všeobecně. A komu by se chtělo každý den zdržovat na ucpaných městských komunikacích – přičemž obzvláště v Praze je dopravní stav někdy doslova a do písmene kritický.

Moderní developerské projekty však spojují pozitiva bydlení v centru města a na jeho okraji. Jejich novostavby, kupříkladu Rezidence Vltava vycházející z plánů renomovaného švýcarského ateliéru EM2N, nabízejí zájemcům pohodlí, ticho a klid, soukromí a hlavně bezpečí, což je obzvláště ve velkých městech vlastnost velcie důležitá.

Sama Rezidence Vltava utěšeně vyrůstá přímo v centru Prahy – na Rohanském ostrově městské části Karlín, který v současnosti prochází revitalizačními procesy. Do kdysi průmyslové oblasti se vrátí zeleň, ostrov samotný bude opět oddělen od pobřeží. Tyto plány z Rohanského ostrova udělají jednu z nejpůvabnějších a nejlukrativnějších adres v Praze.

Moderní byty Rezidence Vltava jsou i proto symbolem toho nejvyššího luxusu. Není tak divu, že jich z široké nabídky zbývá již pouze necelá třetina.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.