Italské super loto = SuperEnaLotto

MegaLoto.cz, Váš online loterijní zástupce, nabízí 12 největších světových loterií od amerických (MegaMillions, US Powerball, SuperLotto Plus) přes australské (OzPowerball, Oz Lotto) až po evropské (EuroJackpot, EuroMillions a SuperEnaLotto). A nyní se  právě s italskou loterií se seznámíme blíže.

Italské loto SuperEnaLotto

Velice oblíbená loterie SuperEnaLotto z Itálie vznikla původně jako ‘EnaLotto’ zpět v 50. letech. Loterijní organizátoři SISAL předělali ‘EnaLotto’ v roce 1997 a vytvořili SuperEnaLotto.

Do roku 2009 byla vítězná čísla SuperEnaLotto tažena z prvního vítězného čísla z regionálního loto losování pořádaného Lottomaticou v 7 různých italských městech (Bari, Florencii, Milánu, Neapoli, Palermu, Římě, Benátkách – pro bonusové “šťastné” číslo).
Od roku 2009 jsou vítězná čísla SuperEnaLotto zvolena z jediného nezávislého Lottomatica losování.

Jak hrát SuperEnaLotto

SuperEnaLotto  má velmi jednoduchý 6/90 selekční proces. Hráči volí 6 čísel mezi 1 a 90. Hráč vyhrává SuperEnaLotto jackpot uhodne-li všech 6 hlavních losovaných čísel. Extra bonusový míček (“šťastné” číslo) je také losováno a dává těm, kdo uhodli 5 míčků další šanci odnést si domů větší cenu.

SuperEnaLotto a gigantické jackpoty

Vítězné jackpoty loterie SuperEnalotto patří mezi největší na světě a jelikož zde není stanoven limit na výši jackpotu a ani jeho snížení. A tak není žádným překvapením, že je tato loterie jedna z nejatraktivnějších loto her na světě.

Za ty roky byly v SuperEnaLotto opravdu obrovské jackpoty. Níže jsou uvedeny nejvyšší vyhrané jackpoty:

– €71 767 565,57 – vyhráno 4. května 2005 na jediný los, který sdílelo deset zákazníků v Miláně
– €100 756 197,30 – vyhráno 3. října 2008 na jediný los v Catanii
– €147 807 299,08 – vyhráno 22. srpna 2009 držitelem losu z Bagnone
– €177 800 000 – bylo vyhráno držitelem losu 30. října 2010

Kdy hrát SuperEnaLotto

SuperEnaLotto se hraje třikrát týdně, a to v úterý, čtvrtek a sobotu ve 20:00 SEČ v Římě, Itálii. Tři losování týdně zajištují spolehlivý tok přehupujících se losování a zvyšuje vzrušení pro loterijní hráče z celého světa. Neváhejte a vsaďte svá čísla na MegaLoto.cz ještě dnes a nepromarněte vyhrát jackpot !

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.