Šikovný pomocník na zahrádku

Máme skvělý tip, pro ty co rádi zahradničí. Každý zahrádkář s větším porostem na jaře i na podzim řeší co s ořezanými větvemi. Samozřejmě, že je možné tento odpad spálit, či jej pilkou nařezat na menší části a venku příležitostně spálit či uchovat do kůlny na táborák či grilování.

Je tu i jednoduší, efektivnější řešení, které ušetří spoustu času. Chalupáři a zahrádkář si může pořídit přístroj, s nímž se stane práce na zahradě příjemnou zábavou – drtič větví.Toto zařízení je schopno rozdrtit vetší větve, stromky, keře na opravdu jemnou drť, jenž je možné použít ke kompostování či jako palivo. Uvedená směs se používá pod stromky a různé keře. Ochraňuje tak porost před vysycháním či růstem nejrůznějších plevelů. Někteří zahrádkáři směs přisypávají i do záhonků (je dokázání, že jednoznačně zlepšuje kvalitu půdy).

Drtič větví je zhotoven z odolného materiálu, jenž vyniká dlouhodobou životností a nekorozivností.

Kromě toho jsou drtiče vybaveny výkonným motorem se systémem bránící přetížení, automatickým posunem větvím či perfektní motorovou brzdou. Vyšší modely obsahují sběrací kontejner či vak, jiné se dodávají bez nádoby. Na trhu existují dva typy drtiče větví s elektrickým motorem (výkon se pohybuje kolem 2000-2500 W) a benzínovým motorem (výkon kolem 2600-7000 W). Samozřejmě se liší i cenou, kdy stejně jako u sekaček jsou drtiče s benzinovým motorem dražší.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.