Nejnavštěvovanější místa v Chorvatsku

Zima je konečně pryč a mnoho z nás už usilovně přemýšlí, kam se letos vydají na dovolenou. Do léta je sice času dost, ale není důvod ztrácet čas. Naplánujete-li si svůj program již teď, alespoň se budete mít na co těšit.

Pakliže máte omezený rozpočet, asi si budete muset nechat na vzdálené destinace zajít chuť – přesto však existuje řešení, díky kterému prožijete letí měsíce u moře za cenu, kterou stojí běžná dovolená někde na přehradě. Zamiřte letos do Chorvatska a užijte si pobyt na sluníčku, potápění a další činnosti, které jsou se zájezdem k moři neodmyslitelně spojeny. Země na severu Balkánského poloostrova je vážně opravdu zajímavá a mezi Čechy je považována za skvělou dovolenou za příjemné peníze.

Jedním z největších lákadel jsou krásné přírodní útvary. Chorvatská republika se pyšní nejen neznečištěným mořem, ale také mnoha udržovanými národními parky a spoustou prastarých památek. Vydejte se například na výlet do Splitu či jiného přístavního města, či na některý z přilehlých ostrovů a nasajte parádní atmosféru, na kterou natrefíte jen v této oblasti. Místní lidé jsou velmi vstřícní a rádi vás nasměrují na všechna pěkná místa. Nemůžete-li se stále rozhodnout, kde se během pobytu usadíte, vsaďte na severně poloostrov Istrie. Oblast Istrie patří mezi mezi nejnavštěvovanější místa vůbec a najdete zde zdaleka nejvíce turistických letovisek.

A jaké je na severu Balkánského poloostrova počasí? Chorvatské počasí je typické delším létem a zatímco na severu vládne mírné kontinentální podnebí, v jižní části Chorvatska panuje klima velmi teplé a středomořské. Ať už však zamíříte na jakékoliv místo, každopádně můžete počítat s opravdu pěkným počasím a téměř žádnými srážkami. Velmi příjemný bývá také začátek podzimu, během kterého se na pevninskou část země uvolňuje teplo, které se v průběhu letních měsíců nakumulovalo ve vodě. Ceny ubytování na přelomu léta a podzimu navíc klesají na absolutní minimum.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.