Pár základních rad, jak se starat o kočku

Každý z nás zajisté chtěl domácí zvířátko, ať už v minulosti, či právě nyní. Mezi nejžádanější patří bezpochyby kočka, přítulný a čistotný mazlíček, který vám vaší lásku a péči vrátí s velkým povděkem.

Zdravá kočka je spokojená kočka

Prvotně musíme myslet na zdraví našeho čtyřnohého miláčka a nedávat na to, že kočka má „9 životů“. Je velice potřebné starat se o kočičí srst speciálními kartáči, šampóny a kondicionéry. Ostré a tvrdé drápky jsou jednou z jejích priorit, proto si je musí neustále brousit. K předejití nových designových škrábanců všude po vašem nábytku poslouží kočičí škrabadla.

Zdravou výživu můžeme zajistit jednoduše granulemi, či směsmi, které zajistí správný přísun zdravé a tak potřebné potravy, energie a vitamínů, kterých není nikdy dost a kočka jimi na 100% nepohrdne.

Hravé kotě i starý kocour

Kočka má spoustu energie, kterou musí vyčerpat každý den, proto hravost neskrývá žádná generace a od koťátka po starší kočku vždy skočí po klubíčku. Proto je vhodně pořídit kočičí prolézačku, nebo jiné hračky.

V případě, že bychom měli kočku – cestovatelku, určitě přijde vhod vybavit jí GPS obojkem a tak vaší náruživou cestovatelku najdete do pár vteřin na telefonu nebo na počítači a zajistíte, aby se vrátila do pohodlí svého domova. Když je řeč o obojcích, nikdy nepřijdou na škodu speciální obojky proti klíšťatům a dalším parazitům. Tyto obojky nikterak nevadí jejich nositelům, ale odpuzují nevítané parazity.

Svůj vysoce energický a náročný den musí kočka zakončit kvalitním spánkem a odpočinkem, proto když bude mít svůj pelíšek, ráda si vždy lehne a nechá své pečované tělo odpočívat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.