Vývoj software na zakázku jede

Není nic složitějšího, než se vrhnout do zlepšování IT řešení ve firmě vlastními silami. To samé platí i pro vývoj software. Nejedna společnost si na něčem takovém vyláme zuby – a přitom jde o záležitost, kterou lze tak snadno outsourcovat!

Možná si řeknete, že vývoj software není věc, kterou by naše firma potřebovala. Na co by také třeba výrobce jízdních kol potřeboval něco programovat? Zkušenosti nám ale prozrazují, potřeba dovyvinout nebo doupravit firemní software může přijít kdykoli.

Vezměte si například situaci, kdy chcete vlastní e-shop. I když si můžete pořídit nějaké balíčkové řešení, e-shop na míru je přece jen něco jiného. A pokud mudete chtít něco extra, nebo jenom opravdu spolehlivý systém vyhovující vašemu jedinečnému sortimentu, už se bez vývojáře neobejdete. To ostatně platí i pro další webové aplikace!

Další záležitostí, kdy se vývoj software na míru hodí, jsou úpravy firemního ERP systému (například Helios Orange), tedy software pro řízení firemních a ekonomických procesů. Potřeby každého podnikání jsou do jisté míry specifické a tovární řešení od výrobce ERP systémů prostě nestačí.

Při výběru dodavatele se nezajímejte ani tak o cenu nebo o to, jak nablýskanou kancelář obývá jeho tým, ale chtějte znát reference. Zakázková tvorba software je oblast, kde je důležité vědět, jak se s problémy jiných poprala společnost, která má vyřešit ty vaše.

Příspěvek byl publikován v rubrice Podnikání. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.