Fotoaparáty Canon 60d a Canon Powershot

Mezi nejznámější výrobce digitálních zrcadlovek patří bezesporu Canon. Stálicemi na trhu s digitálními fotoaparáty jsou modely Canon 60D a fotoaparáty řady Canon PowerShot, které patří mezi digitální kompaktní fotoaparáty. Zatímco model fotoaparátu Canon 60D patří mezi digitální zrcadlovky určené pro náročnější fotografy.

Tělo digitální zrcadlovky Canon 60D je tvořeno kovovým skeletem, který je vyroben z hliníkové slitiny, která je základem pro dosažení nízké váhy se zajištěním dostatečné pevnosti těla fotoaparátu. Fotoaparát Canon 60D tak působí robustním a odolným dojmem. Přestože model fotoaparátu 60D vychází z předchozího úspěšného modelu EOS 50D, došlo ve způsobu ovládání a v rozmístění ovládacích tlačítek k nemalým změnám, na které si musí uživatel chvíli zvykat, nicméně rozložení ovládacích prvků u modelu 60D je uživatelsky příjemnější.

Hlavním snímacím prvkem je CMOS snímač s rozlišením 6,3 megapixelu, který nabízí kvalitní ; se základním objektivem, který je obvykle součástí setu má fotograf k dispozici vysoce výkonný fotoaparát za příznivou cenu.

Asi nejznámější řadou fotoaparátů je řada s obchodním označením Canon PowerShot, která se stala velmi úspěšnou a její historie se datuje už od roku 1996. Fotoaparáty PowerShot se staly doslova celosvětovým fenoménem a zahrnují celou škálu fotoaparátů od jednoduchých kompaktních fotoaparátů série PowerShot A až po sérii digitálních zrcadlovek PowerShot G, která je určena těm nejnáročnějším fotografům.

Výrobce fotoaparátů Canon PowerShot si plně uvědomuje, že žádný fotoaparát není univerzální a parametry jednotlivých fotoaparátů se výrazně liší v závislosti na jejich použití. Jiný typ fotoaparátu je nutný pro příležitostné focení, jiný zase pro náročnější fotografy, kteří chtějí využívat nadstandardních poloautomatických a manuálních režimů. Canon proto sestavil řadu fotoaparátů PowerShot tak, aby zahrnovala široké spektrum fotoaparátů a každý zákazník si mohl vybrat fotoaparát podle svých schopností a plánovaného způsobu použití.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.