TP-Link představuje powerline adaptéry s přístupovým bodem

Výrobce síťových zařízení TP-Link představuje novou sadu powerline adaptérů TL-WPA2220KIT, která je vybavena integrovaným přístupovým bodem.

Ten má za účel bezdrátový přenos dat, který je tímto způsobem nakombinován s vysokorychlostním přenosem internetového připojení prostřednictvím elektrických rozvodů.

Rychlost přenosu dat je díky využití technologie HomePlug AV až 200 Mbit/s, což dostačuje pro využití k náročným úkolům typu hraní online her nebo streamování videa v HD kvalitě.

To platí pro připojení pomocí kabelu LAN (k jednomu adaptéru se připojí modem, k druhému koncové zařízení a oba adaptéry se následně spárují). Jak již ale bylo zmíněno výše, je tato sada adaptérů vybavena speciální funkcí – vestavěným AP (přístupovým bodem).

Po stisku tlačítka Wi-Fi Clone je možné vytvořit bezdrátovou síť v místě druhého z adaptérů, respektive kopii bezdrátové sítě ve vaší domácnosti nebo kanceláři, včetně jejího SSID i hesla. Díky tomu lze bezdrátové připojení dostat v rámci budovy i do míst, kam by se za normálních okolností nedostalo.

Zařízení podporují standard Wi-Fi 802.11n a umožňují přenos dat do rychlosti teoreticky až 300 Mbit/s..

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.