Komplexní nutriční typologie – cesta ke zdravému tělu

Nadváha a nadpoměr tuků v lidském těle, to nejsou jediné problémy, které trápí mnoho lidí v Česku. Mnoho lidí, především z řad žen, má problémy také se správným trávením a metabolismem organismu.

Tyto problémy bohužel většina z nás nedokáže sama vyřešit a proto existují tzv. výživoví specialisté a nutriční poradci, kteří mohou člověka s takovými problémy přivést na správnou cestu a poradit jim, jak se správně stravovat, aby se dostali do rovnováhy a jejich tělo fungovalo tak jak má.

Jednou z metod, která se k tomuto používá je tzv. komplexní nutriční typologie. Tato metoda totiž bere v úvahu to, že každý z lidí je originální a má jiné genetické dispozice a jejich metabolismu funguje odlišně, ať už kvůli stravě, kterou přijímali doposud anebo právě kvůli genetice.

Díky poradenství, které se zabývá nutriční typologií je možné klienta zanalyzovat a zjistit tak podle několika otázek a měření speciálními přístroji jednak to, jak na tom klient je a také jaká je možnost léčby a diety.

Hubnutí zdravě

Pokud patříte mezi ty, kteří se snaží neúspěšně hubnout a zbavit se nadbytečných tuků, pak jste jistě narazili na množství různých druhů diet, které vždy zaručují stoprocentní úspěšnost při hubnutí – realita je však často jiná.
Diety totiž nikdy nejsou trvalým způsobem, jak si udržet svoji postavu ideální – jsou často jen krátkdobovým a často neefektivním řešením.

I když některé drastické diety fungují, mohou mít jednak negativní vliv na vaše celkové zdraví a navíc jsou často vystřídány jo-jo efektem a tak se spálené tuky během několika týdnů vrátí a celá práce byla zbytečná.

Ke zdravému a vyrovnanému tělu je třeba dlouhá práce a je proto potřeba postupovat s trpělivostí a podle ověřených metod. Právě mezi tyto metody se řadí i komplexní nutriční typologie.

Díky výživovému poradenství v Brně či Praze není problém najít nutriční poradce, kteří jsou ve svém oboru opravdovými odborníky a kteří mají jak potřebné znalosti, tak i přístroje, které odhalí chyby na první pohled neviditelné.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a krása se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.