Super hry jako pomůcka k výuce

Když řeknu, že většině z nás je učení nepříjemné a nebaví nás, tak asi nebudu daleko od pravdy. Nedávné průzkumy prokázali, že rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným studentem není v tom, jak je který z nich chytrý nebo jak rychle mu to leze do hlavy, nýbrž jeho motivace a doba obětovaná studiu.

Flash hry mohou pomoci!

Ano opravdu, super hry online nejsou jen ztrátou času. Vždy záleží jaký typ hry zvolíme. Samozřejmě že bezduché střílečky nám asi při výuce moc nepomohou avšak jsou i hry, které nás motivují do studia a zábavnou formou vzdělávají. Toto jsou takzvané výukové hry. Například hra Math Shooter je skvělou pomůckou při výuce násobení, dělení, sčítání i odečítání.

Další skupinou jsou takzvané logické hry, které procvičují především náš mozek. Ve hrách se vyloženě novou látku nenaučím, avšak když náš mozek budeme pravidelně trénovat, výsledkem pak může být zlepšené analytické myšlení, lepší pamět nebo lepší schopnost třídit a analyzovat informace.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.