Tinter.cz – Autofolie snadno, rychle, kvalitně

Na Zemi jsou místa, kde panuje nebývalé horko, ale i v našem mírném podnebí dovede v létě slunce potrápit nejednoho z nás.

Rozpálený interiér vozu zanechaného na slunci je zkrátka nepříjemný a v krajním případě může zapříčinit spolu s dalšími vlivy kolaps organismu v důsledku přehřátí nebo dehydratace organismu. Takto katastrofické scénáře nejsou běžné, ovšem jak známo štěstí přeje připraveným.

Autofolie fungují podobně jako sluneční brýle. Odrážejí a pohlcují určité množství sluneční energie a tím účinné brání prostupu paprsků do míst kde je to pro nás nežádoucí. Interiér vozidla se nejvíce rozpálí tím, že slunenční paprsky dopadnou na ( nejčasteji tmavé ) sedadla, palubní desky a podobne. Doslova je rozpálí a od těchto prvků se rozpálí i vzduch ve voze. Díky autofóliím zůstane interier výrazně chladnější a tedy i teplo z vozu lze rychleji vyvětrat, případně klimatizace nemusí pracovat zdaleka tak vysokým výkonem k udržení příjemné teploty. Díky tomu ušetříme jednak nějakou tu kapku paliva, ovšem hlavní je, že na nás z jedné strany nefouká ledový vzduch z klimatizace a z druhé strany doslova nepraží slunce. Tento kontrast obvykle způsobuje ruzné nachlazení, angíny a jine komplikace způsobené klimatizací.  Zkrátka autofólie najdou uplatnění v každém voze a zvláště tam kde často vozíme děti, psy a jinou domácí havěť :-).

Samotná instalace autofolie je poměrně rychlá ( cca 2 hodiny ) není třeba demontovat jakékoliv součásti automobilu natož vyndavat samotná skla. Folie jsou nalepeny z vnitřní strany a jsou tak chráněny před povětrnostními vlivy. Díky tomu na vozidle vydrží velmi dlouho obvykle celou jeho životnost. Poskytujeme záruku 10 let jak na samotné folie tak i na provedenou instalaci.  Svépomocná instalace je teoreticky možná, nicméně uspokojivý výsledek sestává z celé řady technologických kroků, jejichž dodržení je zásadní. Neméně důležitá je také zkušenost a praxe instalačního technika. Lze proto říci, že svépomocná přichází v úvahu pouze pokud je primárním požadavkem úspora financí. Ve všech ostatních případech kdy je důležitý také kvalitní výsledek doporučujeme svěřit instalaci autofólií profesionálům.

Příspěvek byl publikován v rubrice Auto-moto. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.