Ještě jste nebyli v Moravském krasu? Je čas to napravit

Na území České republiky se nachází celkem devět krasových oblastí, nejvýznamnější a nejvyvinutější z nich je Moravský kras. Tato chráněná krajinná oblast zahrnuje více jak 1100 jeskyní. Zpřístupněné veřejnosti bylo však pouze pět jeskyní.

Jmenovitě se jedná o jeskyni Punkevní, Balcarku, Sloupsko-šošůvské jeskyně, Kateřinskou jeskyni a jeskyni Výpustek. Ačkoliv jsou prohlídky všech zmiňovaných jeskyní velice zajímavé, největší oblibu získaly Punkevní jeskyně. Důvodem je hlavně plavba po řece Punkvě, která je zahrnuta v prohlídce Punkevních jeskyní. Z dalších zajímavostí v Moravském krasu stojí za zmínku propast Macocha, jejíž dno si mohou turisté prohlédnout ze tří míst, a to z Horní a Dolního můstku, nebo při prohlídce Punkevních jeskyní. K propasti Macocha se také váže známá pověst. Kromě zmíněných atraktivit láká Moravský kras turisty cennou a jedinečnou faunou a flórou. Na území Moravského krasu je zřízeno hned několik cyklotras, od méně náročných až po trasy náročné, více jak padesáti kilometrové. Do této chráněné krajinné oblasti přijíždí každoročně velké množství turistů. Řada z nich dává přednost dlouhodobějšímu pobytu, a proto si zajišťuje hotel Blansko, aby si všechny zajímavosti stihli prohlédnout.
Moravský kras je oblastí, která má svým návštěvníkům co nabídnout. Proto se určitě vyplatí zde zůstat po několik dní a zajistit si ubytování Jedovnice . Návštěvníci hledající ubytování Moravský kras si tak budou moci vybírat z několika hotelů a penzionů, budou si moci vybrat ubytování v privátu, zajistit si chatu nebo se ubytovat v kempu. Blansko, Letovice, Boskovice, Suché, Jedovnice – zde všude se nachází zmiňovaná ubytovací zařízení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.