Středověká onlinovka Goodgame Empire

Hledáte zábavu pro dlouhé chvíle u počítače? Už vás nebaví jen brouzdat na Facebooku? Pak si zkuste zahrát online hru roku – Goodgame Empire. V roce 2012 pokořila hranici 20 milionů aktivních hráčů a další stále přibývají.

Vaším úkolem bude vybudovat si své vlastní království. Hrou vás budou provázet věrní poddaní, kteří vám budou zadávat různé úkoly. Díky splněným úkolům poroste úroveň vašeho impéria. S rostoucí úrovní se vám bude odemykat spousta nových možností, jako např. trénování jiných jednotek, zabírání základen, zvyšování produkce surovin…

Zpočátku se vyplatí být ve hře častěji, protože stavba budov trvá krátkou dobu, ale postupně se čas prodlužuje. Vylepšení hradu vám např. zabere více jak 12 hodin! Proto stačí hru navštívit třeba 2x -3x denně, abyste zadali verbování nových vojáku, postavili či vylepšili budovy nebo vyslaly útoky.

Útoky můžete vést buď proti ostatním hráčům ve hře nebo proti loupeživým baronům. Loupeživé barony ovládá počítač. Čím vyšší má loupeživý baron úroveň, tím větší bude mít obranné vojsko. Někdy se vyplatí poslat zvědy, abyste minimalizovali vlastní ztráty. Útočit na hrad soupeře můžete ze 3 stran. Obranu hradeb a brány snižujete obléhacími prostředky, které však po útoku ztratíte. Velitel vašeho vojska přidává bonusy k útoku podle kvality jeho vybavení.

Vybavení pro vaše velitele a kastelány získáte útoky na hrady loupeživých baronů. Existují i různé stupně vybavení, např. běžný, vzácný nebo epický. Kousky, které se vám nehodí, můžete přeměnit v kovárně. Za 3 kusy vybavení stejného druhu získáte 1 jiný, avšak stejného druhu. Pokud ale dodáte 6 kusů vybavení, získáte jednu věc vyššího stupně.

V Goodgame Empire hrají důležitou roli i rubíny. Za ty si můžete pořizovat různé bonusové věci (zvýšené produkce surovin, urychlování, verbování více vojáků…). Rubíny ovšem nejsou lehce k mání. Můžete je získat buď nákupem za reálné peníze nebo zvyšováním úrovně království a rabováním. Nakupovat si je ale nemusíte, hru lze hrát zcela zdarma a navíc je kompletně v češtině!

Příspěvek byl publikován v rubrice Hry a hračky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Středověká onlinovka Goodgame Empire

  1. Kamcza napsal:

    Poslední dobou takových her přibývá a přijde mi celkem dost těžké vybrat tu správnou 😉 Goodgame Empire mi naprosto vyhovuje 🙂

Komentáře nejsou povoleny.