Dovolená ve Francii

Francie představuje zemi plnou historie, poezie a lásky. Filmy s Audrey Hepburn hovoří o Paříži jako o městě, kam lidé chodí hledat umění života. Paříž nám ukáže, co je v životě důležité a co naopak pomíjivé, jak bychom měli žít a jak bychom měli život prožívat. Ale co když v Paříži nežijeme? Pak se tam vydejme aspoň na dovolenou.

Francie je zemí skrytých krás, o kterých mnozí nemají ani ponětí. Francie nám nabízí kouzlo Paříže v dešti, kdy voní jako rozkvetlá zahrada s tóny zemitého vína a starých knih, levandulově rozkvetlou, vínem provoněnou a sluncem prozářenou Provence a nespoutanou Loiru ošperkovanou zámky.

Nespornou výhodou Francie je, že nepředstavuje zemi určenou pro letní dovolené. Do Francie se tak můžeme vydat kdykoli v průběhu roku. Co vše nám tedy Francie nabízí?

Krásy Paříže

Jedním z nejkrásnějších měst na světě je beze všeho Paříž, která nám nabízí mnoho romantických uliček s kavárničkami, Eiffelovu věž či muzeum Louvre. Kromě toho si z Paříže můžete udělat výlet do blízkého Disneylandu Paříž.

Disneyland Paříž je pro Evropany mnohem dostupnější než jeho kalifornský bratr, ať už vzdáleností, nebo cenou. V Disneylandu si můžete prohlédnout všechny kouzelné budovy i postavičky s Disneyho filmů. Místo se bude nesporně líbit malým dětem, ale do dětských let se zde navrátí i dospělí.

Kam za poznáním?

Pokud raději volíte poznávaní, můžete prozkoumat poznávací zájezdy Francie, které vám nabízí nespočet možností. Ve Francii můžete poznávat historii i modernu, krásy Středozemního moře i nejvyšších vrcholů Evropy. Poznání si mohou užít i vaše chuťové buňky, například s čerstvou bagetou, kozím sýrem, olivami, vínem, atd.

Cesta do Paříže

Do Paříže se dostanete po pár hodinách cesty autem či autobusem. Pro vlastní pohodlí a možná i ušetření můžete raději volit cestu letadlem. Stačí jen najít ty nejlevnější letenky do Francie a vydat se na cestu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.