Připravte se na horké letní dny s ventilátory Nexon

Stává se Vám, že i v létě trpíte nachlazením či dokonce angínou? Na vině může být nadměrné používání klimatizace. Její účinek může mít vliv na náš organismus, když přecházíme z horkého počasí do klimatizované místnosti, kde je teplota mnohdy nižší o víc jak 10°C, můžeme se i velmi nachladit.

Ventilátory jsou pro většinu z nás mnohem přijatelnějším řešením. Ventilátory sice neumí snížit teplotu jako klimatizace, ovšem svou vrtulí rozproudí vzduch v místnosti a proudem vzduchu nás ochlazuje. Ventilátory existují v několika podobách, můžete si pořídit maličký stolní ventilátor, který položíte téměř kamkoliv. Kvůli svým malým rozměrům jsou vhodné především na lehké osvěžení např. při práci na počítači. Pokud toužíte vzduch rozproudit v celé místnosti, raději si pořiďte stojanový ventilátor, který je mnohem výkonnější a jeho velká vrtule dokáže rozproudit vzduch v celé místnosti a nejen ve Vaší bezprostřední blízkosti. V dnešní době mají ventilátory velice moderní vzhled, který se stane krásným doplňkem Vašeho domova či kanceláře.

Ventilátory by měli umět i několik funkcí, jako změna výšky či úhlu sklonu i několik rychlostí je u většiny již samozřejmostí. Dalších funkce jako noční chod, časovač, simulace přírodního vánku aj. jsou předností spíše kvalitnějších modelů. Pro ještě větší pohodlí se k některým ventilátorům dodává i dálkové ovládání, které jen umocní komfort používání ventilátoru. Záleží pouze na Vás, kolik jste ochotni investovat do tohoto přístroje, který se jistě stane během letních dnů Vaším nejoblíbenějším společníkem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.