Turbodmychadla pro větší výkon motoru Vašeho vozu

Turbodmychadlo pro větší výkon motoru

Pořídili jste si automobil s turbodmychadlem a nevíte co přesně tato součástka dělá a na jakém principu funguje ? Tak čtěte dál..

Co je to turbodmychadlo ?

Turbodmychadlo je čerpadlo určené pro zvýšení výkonu v automobilech pomocí nasávání vzduchu a paliva do motoru. Jednou z nesporných výhod těchto čerpadel je, že využívají jinak nevyužívanou energii výfukových plynů, čímž zvyšují celkové využití pohonné jednotky. Jednou z nevýhod u zážehových motorů může být to, že je nutné použit nižší kompresní poměr z důvodu eliminace samozážehu paliva. Naopak u vznětových motorů se tento problém nemusí řešit, jelikož jsou principielně založena na samovznícení paliva.

Zjednodušený princip funkce turbodmychadla

Jak už název napovídá, turbodmychadla se skládají ze dvou částí a to z turbínové a dmychadlové.
Turbínová část slouží k pohánení dmychadlové části a dmychadlová část má za úkol stlačit vzduch vstupující do motoru a zvýšit tak jeho objem. Do motoru se pouští při stejných otáčkách více paliva při stejném poměru směsi, pomocí větší reakce v jednom cyklu.
Zvýšení výkonu automobilu nezáleží jen na turbodmychadlech
Samozřejmě když dochází k opotřebovávání materiálů, jsou důležité náhradní díly do turbodmychadel. Jednou z častých opotřebovaných součástek je střed turbodmychadla.
Tento problém lze řešit zakoupením nového středu či zakoupením nového turbodmychadla obsahující také nový střed. Jedním z důležitých faktorů výkonu, jsou kvalitní materiály od kvalitních výrobců. Mezi výrobce turbodmychadel jsou zařazeny firmy Garrett, Borg Warner, Holset, Mitsubishi, Toyota a IHI.
Výkon také záleží na Vaši převodovce a možnosti rychle a účinně měnit rychlostní stupně a pokud Váš výkon je dostačující, můžete se podívat na tažné zařízení Steinhof a zvýšit tak praktičnost vašeho vozu.

To vše vám nabízí firma Turbodmychadla.com. Shledáte se zde nejen s kvalitním zbožím, ale i vstřícným a příjemným přístupem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Auto-moto. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.