Jak si vybrat 3D tiskárnu

Rádi byste si pořídili 3D tiskárnu a nevíte, jakou si vybrat? Při koupi 3D tiskárny určitě doporučujeme zohlednit mnoho drobností, abyste své volby nelitovali. Jedná se o nemalou finanční investici, jelikož 3D tiskárnu pořídíte za 20 000 Kč a více. Pokud si myslíte, že ji nevyužijete dostatečně, nemusíte ji ihned kupovat. Specializovaná centra nabízejí také službu 3D tisk, v rámci které vám vytisknou vše, co budete potřebovat.

Při koupi 3D tiskárny je lepší zvolit open source design, jelikož vám bude dostupná veškerá nezbytná dokumentace. Pokud si zvolíte uzavřený systém, může se stát, že v tiskárně budete chtít něco upravit a nebude to možné. 3D tisk se stále vyvíjí, a proto by bylo vhodné, aby i vaši zakoupenou tiskárnu bylo možné tomuto trendu přizpůsobit.

3D tiskárnu také vybírejte podle materiálů a technologií, které využívá. Podrobnější informace o této problematice zjistíte na webových stránkách www.3Dtisknazakazku.cz, kde jsou pro vás připraveny zajímavé články a novinky z této oblasti. Najdete zde také kompletní seznam technologií, na kterých 3D tiskárny pracují.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.