Nový stropní přístupový bod od TP-Linku

Společnost TP-Link uvádí nový stropní přístupový bod do WLAN sítě, který nese pojmenování CAP1200.

Číslo v názvu označuje maximální přenosovou rychlost, tedy 1 200 Mbit/s. Přístupový bod (AP) je samozřejmě dvoupásmový, což znamená, že dané přenosové rychlosti je dosahováno v rámci pásma 2,4 GHz (300 Mbit/s) i pásma 5 GHz (867 Mbit/s).

Přístupový bod podporuje standard 802.11ac Wave 2, což předpokládá jeho využití v podnikových sítí s očekávanou vysokou hustotou připojených koncových zařízení.

Správa až stovek přístupových bodů řady CAP je jednoduše možná s využitím hardwarových Wi-Fi kontrolérů Auranet AC50 nebo AC500.

K dalším vlastnostem patří podpora MU-MIMO, tedy technologie, která umožňuje současné připojení více koncových zařízení při plné rychlosti přenosu dat.

K zařízení dostanete přibalenou i montážní sadu pro připevnění na strop nebo na zeď. Samotná montáž je poměrně jednoduchá díky podpoře napájení prostřednictvím ethernetových kabelů (PoE), a to ve standardu 802.3af. Díky tomu vůbec nemusíte řešit nějaké změny v elektroinstalaci ani tahat extra kabely.

K bezpečnostním funkcionalitám se řadí šifrování WPA/WPA2 enteprise, funkce Multi-SSID pro oddělené bezdrátové sítě pro různé skupiny uživatelů nebo kaptivní portál pro „zachycování“ uživatelů před jejich samotným připojením na internet, například přihlašovací stránkou nebo stránkou s pravidly používání, která je nutné „odkliknout“.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.