Obchodování na pražské burze

Pokud chcete alespoň trošku přičuchnout k tradingu, pak je obchodování na pražské burze tou nejlepší možností. K pražské burze se váže složitá historie, kdy po dlouhé přestávce došlo k jejímu znovuotevření v roce 1993.

Burza cenných papírů Praha je nejvýznamnější českou burzou. Pokud porovnáme kvality v globálním měřítku, pak nejde o moc výhodné prostředí. Např. burza v Německu nabízí mnohem výhodnější podmínky, širší nabídku akcií, zajímavé nástroje a další vychytávky. Proto jak již bylo zmíněno, pražská burza se hodí pro začínající akcionáře nebo pokud potřebujete získat investici a stát se emitenty, což není vůbec jednoduchý proces.

Celý model stojí na nákupu a prodeji cenných papírů – do této kategorie patří akcie, dluhopisy, investiční certifikáty a warranty. Tato možnost je volně dostupná všem, kteří se nebojí vzít finanční prostředky do svých rukou a snažit se peníze zhodnotit po svém. Těchto lidí začíná neustále přibývat, což je dobře.

Informační portál věnující se obchodování na pražské burze nabízí kompletní souhrn pojmů pro začínající obchodníky s cennými papíry – dozvíte se mnohem více informací než na oficiálních stránkách pražské burzy. Pokud to tedy s obchodováním myslíte vážně, doporučujeme si naše zdroje důkladně pročíst.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finanční služby se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.