TP-Link uvádí sérii chytrých Wi-Fi žárovek

Je známo, že výrobce síťových zařízení TP-Link se pustil do segmentu internetu věcí a chytrých domácností. V této oblasti teď představuje další novinky.

Jde konkrétně o chytré Wi-Fi žárovky náležející do řady LB, které nyní přicházejí na český trh. Všechny představené modely je možné bezdrátově ovládat přes domácí Wi-Fi síť, jsou stmívatelné a podle výrobce až o 80 procent úspornější oproti běžným žárovkám se shodným světelným tokem. Jednotlivé žárovky od TP-Linku mají výkon 8 až 11 wattů, což zhruba odpovídá klasickým žárovkám o výkonu 50 až 75 wattů.

Ovládací mobilní aplikace umožňuje nastavování rozličných parametrů osvětlení. Nejjednodušší modely LB100 a 110 umějí měnit jas, střední model LB120 také barevnou teplotu a nejvyšší model LB130 dokonce i barevný odstín. Jiný můžete mít pro čtení, jiný pro koukání na TV, jiný pro odpočinek a jiný pro domácí večírek.

Žárovky lze prostřednictvím aplikace ovládat jednotlivě či skupinově a jednotlivá nastavení je možné si uložit jako tzv. scény. Mezi těmi lze přepínat buďto manuálně nebo automaticky dle časového nastavení. Žárovky řady TP-Link LB jsou kompatibilní s operačním systémem Android od verze 4.1 či iOS od verze 8.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.