Dřevěné dveře – seženu ji? Jistě!

V rámci rekonstrukce svého domu jsem hledal venkovní i interiérové dveře, které by vhodně doplnily speciální architekturu. Představoval jsem si dveře dřevěné, masivní případně dýhované.

Pátral jsem na internetu a dohledal jsem parádní dveře, které jsem si vysnil a které už o obrázků předčily všechna má očekávání. Webové stránky, které je nabízí patří panu Petru Jurečkovi, který provozuje stolařství. Čím déle jsem na stránkách byl, tím více jsem žasnul a byl překvapení, co všechno vyrábí. Na stránkách jsem se dočetl i o tom, jak hrál dříve hokej, ale také jak svou firmu provozuje, organizaci práce v dílnách, historii jeho firmy a také jsem pěkně přehledně viděl co všechno vyrábí. Nejedná se pouze o různé druhy dveří jako jsou dveře venkovní, dveře interiérové, dveře z masivu, dýhované, ale také vyrábí vrata, kuchyňské linky, kancelářské, jídelní či konferenční stoly. Není toho málo, že? Nejvíce se mi líbilo, jak má všechny své práce přehledně roztříděné a seřazené a jak se v nich dobře v slideshow listuje. Tím pádem jsem si mohl obrázky otevřít vedle sebe a dobře se rozhodovat, které dveře by mému domu slušely nejvíce.

Petr Jurečka Stolařství - má dílna

Vytipoval jsem si jedny z jeho referenčních dveří, ale protože můj dům je speciální potřebuje dveře zvláštní. Proto jsem se rozhodl, že pana Jurečka osobně navštívím, podívám se jak jeho věci vznikají a dohodnu se na přesném vzhledu mých zakázkových dveří. V rámci návštěvy jsem pochopil, jak úžasné dveře uvedl na trh a proč si jeho výrobky získaly oblibu u náročnější zákazníků. Dveře jsem si objednal a pan Jurečka se mnou jako zákazníkem řešil i ty jej menší detaily. Je zvyklý nás nestandardní zakázkovou výrobu, protože jeho zákazníci se nespokojí jen s přírodním odstínem dřeva, ale požadují moření do různých odstínů, které jim ladí s jejich interiérem. V rámci mé zakázky se mnou samozřejmě řešil i všechno související, jako jsou obložkové zárubně, opět vymořené do odstínů, které jsem v jednotlivých místnostech požadoval. Veškerou výrobu pan Jureček realizuje ve dílně vybavené nejmodernějšími stroji pro práci s kvalitním dřevem jako je dub, meranti, který snese ty nejnáročnější požadavky na kvalitu a design.

Historie firmy

Ze spolupráce jsem byl nadšený, zkušený přístup získal pan Jurečka již od svého otce Vladimíra Jurečky, který jejich rodinnou firmu založil v roce 1993. 18 let zkušeností firmy specializované na výrobu dveří je znát na každém jejich výrobku a zejména pak na vchodových a interiérových dveřích dělaných na zakázku. Tam se nejvíce projeví specializace na přání klientů,kdy se jedná o precizní ruční výrobu, o náročné řemeslo. Toto řemeslo si Petr Jurečka převzal od svého otce po desíti letech fungování jejich firmy a je vidět, že ho má dodnes velmi rád. Právě tato specializace na interiérové dřevěné dveře či venkovní vchodové dveře zajišťuje firmě sátý přísun nových zakázek a to protože v ručním zpracování luxusních dveří pan Jureček nemá konkurence. Podívejte se na jeho práce ve fotogalerií a budete také nadšeni.

Vzhledem k tomu, že Petr Jurečka rozšířil výrobu i o stylový luxusní nábytek pro nejnáročnější klientelu. Vím, že se k němu vrátím, nejde jen o potěšení z nákupu a celého výsledku, ale i o potěšení ze spolupráce s člověkem, které své práci rozumí a má ji rád. Zvažuji, že bych si od něj nechal vyrobit i dřevěnou postel, která bude s mými novými interiérovým dveřmi skvěle ladit a navíc tak mohu vše kombinovat v jednom stylu. Tzn., také skříně či dřevěné komody budu mít od pana Jurečka vyrobeny na zakázku.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.