Plyn a elektřina: jak ušetřit až 3000 Kč

V současné době cena energií neustále stoupá. Myslíte si, že se s tím nedá nic dělat a jen nečinně přihlížíte?

Opak je pravdou, ušetřit můžete změnou dodavatelů. V modelové tříčlenné rodině se uspořená částka může vyšplhat až na 3 000 korun. Samozřejmě to závisí i na jiných faktorech (spotřebiče, míra využívání jednotlivých položek). Udává se, že za elektřinu ušetříte 1 000 Kč a za plyn 2 000 Kč.

Láká vás to, ale bojíte se mnoha starostí? My vám poradíme, jak změnit dodavatele a to velmi jednoduše. Na trhu existuje již více společností, které se živí dodávkami elektřiny a plynu. Pro nás je to jedině dobře, protože tak existuje konkurence, která může snížit ceny.

Prvním krokem při změně dodavatele je výběr toho pravého. Pomoci vám s tím mohou srovnávače na internetu, tam zadáte potřebné údaje a hned se dozvíte, jak hodně můžete ušetřit. Jestliže jste si vybrali novou společnost a zjistili potřebné podmínky, tak už vám nezbývá nic jiného než vypovědět stávající smlouvu. Pozor na dodržení veškerých termínů, ať se vyhnete placení sankcí.

Co je potřeba vědět

Změnu dodavatele můžete provést vždy minimálně po šesti měsících odběru energie. Tato změna je vždy bezplatná, tak si dejte pozor, aby vám ji nechtěli zpeněžit. Je to v zákonech.

Při změně dodavatele vám nová společnost může nabídnout, že vše vyřeší za vás, což je příjemné, protože se vyhnete veškerým starostem a hlídání termínů. Stačí pouze podepsat plnou moc a poté si užívat ušetřených peněz. Uvidíte, že úspory v domácnosti se dají využít jiným efektivním způsobem než zbytečným placením navíc.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.