Jak na zapínání náušnic

Šperky Swarovski a krystaly Swarovski Elements se staly fenoménem v módě, šperkařství i oblékání. Swarovski šperky se využívají na večerní šaty, pánské obleky, auta, boty i jako dámské náušnice. Tentokrát bych se rád zastavil právě u náušnic. Víte, kolik existuje druhů náušnic, co se týče způsobu jejich zapínání? Vsadím se, že víc než byste čekali. Pojďme se tedy podívat alespoň na některé z nich.

Kruhové náušnice

Kruhové náušnice Swarovski Elements jsou vyrobeny ve tvaru kruhu a jejich konec je zúžený do tvaru drátu, který se provléká dírkou v uchu a jednoduše se zapne do druhého konce. Zapnutím náušnice Swarovski tak vznikne uzavřený kruh s minimálním nebezpečím uvolnění a ztráty šperku Swarovski.

Africké visací náušnice

Swarovski šperky s africkým visacím zapínáním náušnic mají kovový háček, který se pouze prostrčí dírkou v uchu. Pro zamezení vypadnutí a ztráty náušnice se háček opatřuje silikonovým koncem, který lépe brání vyvléknutí.

Klasické náušnice

Klasické náušnice s kameny Swarovski Elements se zapínají pomocí klaky, která uzavírá náušnici a brání tak jejímu vyklouznutí a ztrátě. Klasické zapínání je dnes rozhodně nejpoužívanějším u všech šperků včetně šperků Swarovski.

Peckové náušnice

Peckové náušnice obsahují tzv. dřík, který se provlékne dírkou a upevní se na jeho konec za ušním lalůčkem. Peckové náušnice lze rozdělit na náušnice se šroubkem nebo s puzetkou. Náušnice se šroubkem mají dřík se závitem, na který se šroubuje jistící matička, která zabraňuje vyvléknutí a ztrátě náušnice. Náušnice s puzetkou mají hladký dřík s kovovou nebo silikonovou zábranou na konci.

Ruské náušnice

Tzv. ruské náušnice mají zapínání obdobné jako klasické náušnice. Šperky Swarovski s ruským zapínáním se liší zejména odkrytým háčkem.

Anglické náušnice

Tzv. anglické náušnice jsou vhodné pro ženy i muže bez propíchnutých uší. Náušnice s krystaly Swarovski Elements se tak pouze přicvaknou k ušnímu lalůčku.

Článek Vám přináší server Zlaté přívěsky .cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Šperky se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.