Nechce se vám učit? Zahrajte si online hry zdarma!

Asi nebudu daleko od pravdy, když řeknu, že většině studentů se v podstatě moc učit nechce. Nedávné průzkumy prokázaly, že rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným studentem není ve schopnostech či v tom, že by učení někomu lépe lezlo do hlavy, ale spíše v tom, že ti nejlepší studenti se dokážou přinutit učit se i tehdy, když se jim zrovna nechce, zatímco špatný student se na učení vykašle, a pak neprospívá. Nicméně dnes již existuje řešení, které ze špatného studenta může udělat premianta. To řešení se jmenuje online hry zdarma.

Hry zdarma jako učební pomůcka

Většina lidí si myslí, že hraní her je ztráta času. Ovšem záleží na to o jakou hru se jedná. Bezduché střílení nepřátel zcela určitě ztrátou času je, zatímco nějaká pěkná logická hra může nejen zabavit, ale současně studenta přinutit ke studiu a něco ho naučit. Pokud budeme studium brát jako zábavu a budeme se třeba matematiku učit s pomocí her, zcela určitě se naše výsledky ve škole zlepší. Například hra Math Shooter je skvělou pomůckou při výuce násobení, dělení, sčítání i odečítání. Pokud se vám tedy nechce počítat matematické příklady, můžete si tuto hru zahrát a naklikat s pomocí myši správný výsledek. V každém kole musíte získat určitý počet bodů, abyste postoupili dále. Díky tomu budete mít motivaci stále se zlepšovat a současně se něco naučíte.
Pokud máte naopak problémy s angličtinou, můžete si vyzkoušet parádní hru Word Drop 2, která patří mezi online hry zdarma zaměřené na výuku slovní zásoby. Tvořte z dostupných písmen slova tak, abyste hrací plochu pokud možno co nejvíce vyčistili. Čím více delších slov vytvoříte, tím více bodů získáte. Co je na téhle hře naprosto úžasné je skutečnost, že si vytvořená slova budete dlouho a dobře pamatovat.
Pokud si naopak potřebujete procvičit logické myšlení a rychlost reakce, vyzkoušejte hru Bubble Trouble 2. V této hře musíte likvidovat bubliny, které se po zásahu rozpůlí na dvě části. Současně musíte uhýbat a to tak, aby vás nezasáhly. Hra je mimo jiné výborná na procvičení fyzikálních znalostí, zejména zákona odrazu.
Existují i další online hry zdarma, které lze s úspěchem využít při studiu. Až se vám tedy nebude chtít nic dělat, zahrajte si výše uvedené hry a naučte se matematiku či angličtinu lépe než největší třídní šprt.

Příspěvek byl publikován v rubrice Hry a hračky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.