Na co jsou vhodné laminovačky?

Laminovačka je přístroj, který je vhodný nejen do kanceláří, kopírovacích center či fotoateliérů. Mnozí totiž využívají laminovaček, samozřejmě těch méně profesionálních, také doma.

Laminovačka slouží k tomu, že papír potáhne z obou stran tenkou průhlednou fólií, čímž zajistí jeho dokonalou ochranu před vlhkem, zašpiněním, zkroucením a dalšími negativními vlivy, které by měly vliv na nečitelnost nebo špatný vzhled dokumentu. Kromě ochrany před znečištěním prodlužují laminovačky životnost dokumentů.

 

Existuje samozřejmě mnoho druhů laminovaček, od těch nejjednodušších vhodných do domácností, po ty profesionální, které využívají například grafická studia. Při výběru laminovaček je třeba zaměřit se na několik faktorů, vše se odvíjí samozřejmě od toho, na jaké úrovni hodláte přístroj používat. Prodávají se laminovačky určené na folie o rozměru A4 i A3. Větší formát samozřejmě zvládne zalaminovat i dokument o menším rozměru. Dále záleží na tom, na jakou tloušťku folie je laminovačka určená. Jejich tloušťka se měří v micronech, kdy 100 mic představuje 0,1 milimetru. Nejpoužívanější jsou folie s tloušťkami 80, 100 a 120 mic. Vše se opět odvíjí od toho, jaké dokumenty hodláte laminovat. V kancelářích či ve fotoateliérech jsou vhodnější takové laminovačky, které zvládnou i větší tloušťky folie. Dále se rozlišují laminovačky, které pracují za tepla, nebo za studena. Lepší výsledky samozřejmě dostanete u laminovaček fungujících na tepelném principu. Jedním z posledních důležitých faktorů, podle kterých můžeme rozlišovat kvalitu laminovaček, je počet válců. Profesionální přístroje mívají nejčastěji tři páry válců. Pokud však nehodláte laminovačku používat příliš často, postačí vám přístroj s menším počtem.

Příspěvek byl publikován v rubrice eshopy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.