Na Viasat History poběží dokument o středověkých mrtvých

Diváci mají od 18. května možnost vidět na kanálu Viasat History dokumentární seriál s výmluvným názvem Středověcí mrtví.

Seriál mapuje archeologické práce na kosterních pozůstatcích lidí, kteří se v období středověku účastnili významných bitev v rámci Evropy, zemřeli při popravě nebo je zkosil mor. Průvodci seriálem společně s odborníky na historii a archeologii postupně odkrývají skutečné příběhy bojovníků i civilního obyvatelstva v časech válek.

Vědecké bádání expertů využívá k získávání informací o minulosti moderní metody, jako je třeba analýza DNA nebo satelitní snímky daných oblastí. Díky tomu jsou pak archeologové schopni mnohem detailněji než dříve popsat průběh jednotlivých bitev.

Diváci se společně s týmem vědců a moderátorů podívají například do severní Francie, do Anglie, na švédský ostrov Gotland či do Finska. Dokumentární štáb se pohybuje jak v terénu, tak v badatelnách místních institucí.

Britský seriál Středověcí mrtví poběží na kanálu Viasat History každé pondělí mezi 18. květnem a 22. červnem 2015 vždy od deváté hodiny večerní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.