Medicínské hry online

O tom, že existují hry online, které se dají hrát bez nutnosti instalace přímo v prohlížeči, ví každé malé dítě. Většina lidí podobné hry považuje za ztrátu času a maximálně se nad hraním usmívají a říkají, že oni by nikdy nic takového nehráli, protože mají na práci jiné věci. Přesto existuje skupina studentů, kteří na hry online nedají dopustit. Jsou to medici – budoucí lékaři. Pro ně totiž existuje několik velmi pěkných simulačních her, které mohou využít při studiu medicíny. Některé z nich si v tomto článku představíme.

Arm Surgery

V téhle hře se naučíte dokonale zvládnout postup operace ruky, konkrétně fraktury zápěstí. Že to není úkol jednoduchý se přesvědčíte již při příjmu, kdy musíte nejprve vybrat správný rentgenový snímek, na kterém je zobrazena problematická zlomenina a následně určit i velikost dlahy. Potom přijde na řadu desinfekce, zreponování kostí a jejich sešroubování dlahou a máte hotovo. Musíte vše stihnout ale do pěti minut, jinak pacientka zemře. Tahle hříčka zcela jistě bude patřit do repertoáru budoucích ortopedů či rehabilitačních pracovníků.

Amateur Surgeon

V této hře mají oběti velké autonehody štěstí v neštěstí. Zrovna kolem projíždíte vy – student medicíny – a snažíte se zachránit co nejvíce pacientů co se dá s pomocí vašich chirurgických znalostí a dovedností. Nakonec nanesete zázračnou a hojivou mast a rána se rychle zahojí. V této hře si budoucí lékaři procvičí nejen postřeh a rychlost reakce, ale také pečlivost a dvojí kontrolu před zavřením rány. Pokud vám totiž něco uvnitř poteče, pacient se neuzdraví a budete ho muset otevírat znovu.

Virtual Knee Surgery

Virtuální operace kolena patří mezi skvělé simulační hry online, které pomáhají medikům a zájemcům o ortopedii pochopit principy jednotlivých operací. V tomto případě se jedná o náhradu kolenního kloubu. Podíváte se jak se operace krok za krokem provádí a získáte tak zkušenosti a znalosti, které se vám budou hodit ve vaší vlastní lékařské praxi.

Jak vidíte, lze hry online využít i pracovně. Studenti medicíny to již pochopili. A jak jste na tom Vy?

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Hry a hračky se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.