Rozhovor – nová hvězda mezi promotéry – Jan Koudelka – 2. část

Přinášíme pokračování rozhovoru s panem Janem Koudelkou, pořadatelem fotbalového turnaje v Hruškách. Po kladných ohlasech z první části se můžete těšit na další zákulisní informace.

Tak to bychom měli důvod pořádání, ale jak se vám podařilo na stadion přilákat tak velký počet diváků?

Nebudu vám nalhávat, že to bylo jen díky sportu. Svou roli sehrálo i to, že jsme pro diváky připravili atraktivní občerstvení. Obnovili jsme tradici obecní zabíjačky a přesunuli ji hned vedle stadionu. Všechny produkty vyrábíme, tak jak tomu bylo dřív, bez chemických přídavků a různých urychlovadel. A to víte, že když se něco dělá dobře, tak se to rozkřikne.

 

Takových velkých čísel návštěvnosti jste tedy dosahovali už při prvním ročníku?

Ne, to samozřejmě ne. První ročník byl pro nás takovou přípravkou, návštěvníky akce byly především místní. Udělali jsme spoustu chyb, které jsme v následujících ročnících postupně odstranili. První ročník jsem se také nevěnovali marketingu – propagaci akce.

 

A je tedy pro pořadatele sportovních akcí propagace tak důležitá?

Já si myslím, že bez marketingu to v dnešní době nejde. Samozřejmě, u návštěvníků do jisté míry funguje i šuškanda, mezi sebou si kladné ohlasy řeknou, ale když nechcete stagnovat a překonat určitou hranici návštěvnosti, musíte se tomu věnovat. Na druhý ročník jsme spustili webové stránky, oslovili místní média, vytiskli plakáty atd. Náklady na akci byly minimální – například tisk plakátů jsme získali za reklamu apod. Snažili jsme se vše vybarterovat, aby maximum peněz z akce plynulo do rekonstrukce.

 

A jak složité bylo jednání s kluby, aby se turnaje zúčastnily?

Věděli jsme, že sezona je pro kluby poměrně nabitá a že si nemůžeme dovolit uspořádat turnaj na jaře či na podzim. Proto jsme zvolili období, kdy kluby trénují na nadcházející sezonu a mohou vzít turnaj jako přípravu. K zatraktivnění turnaje jistě také pomohli poháry, kokarda a další sportovní ocenění.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.