Návod, jak se levně přestěhovat

Pokud vás čeká stěhování a stojíte před problémem jak se s ním bezbolestně vypořádat s ohledem na svou peněženku, mohou vám pomoci následující rady. Je dobré přistupovat ke stěhování jako k projektu, u kterého je důležité využít správně time-management.

Jinak se vám může stát, že strávíte několik dní neplodným balením věcí, což vám zabere čas a způsobí spoustu stresu. První krok je opatření obalového materiálu, který můžete zdarma sehnat v každém obchodě například v oddělení zeleniny. Pokud budou prodavači ochotní, jistě vám nějaké krabice dají. Vhodné je tedy shánět je v předstihu, protože takových krabic na sbalení všech věcí v domácnosti bude potřeba nespočet. Začněte s balením v dostatečném předstihu a krabice si podrobně popisujte, abyste nezapomněli, co obsahují. Nechte si jen věci, které budete během stěhování potřebovat.

Sami celý proces jen těžko zvládnete, nemáte-li k ruce několik statných mužů a přepravní vůz. V této fázi byste měli kontaktovat renomované stěhovací služby, které zajišťují stěhování bytů, skladů, stěhování firem, kanceláří nebo klavírů a pian. Renomovaní odborníci vám pomůžou veškeré vybavení zabalit i vystěhovat. Některé stěhovací služby pracují i o víkendech a během svátků, aby tak vyšli klientům vstříc v jakoukoliv dobu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.