OSB desky

OSB desky se vyrábějí z dřevěných štěpků nebo hoblin. Tento základní materiál OSB desky se následně lisuje ve třech až čtyřech vrstvách. Jako pojivo pro OSB desky se používají například polyuretany. Lepších mechanických vlastností se dosahuje skládáním vrstev s odlišnými směry hoblin. Povrch může být hladký i drsný, to závisí na broušení a upotřebení desky. Velkou výhodou desek je jejich vodotěsnost a voděodolnost.

Použití OSB desek

OSB desky se hojně využívají ve stavebnictví jako stěny dřevostaveb, nebo podlahy. V případě stěny se mezi dvě desky vkládá izolační materiál, v případě podlahy pak může OSB deska sloužit jako podklad, nebo broušená a nalakovaná přímo jako vrchní vrstva podlahy. Ceny OSB desek

Podlahy z OSB desek jsou velmi cenově výhodné. Oproti jiným druhům podlahových krytin jsou levnější, méně náročné a voděodolné. Také na nich není tolik vidět špína a poškození. Vzhled desky navíc může tvořit zajímavý doplněk interiéru.

Výhody OSB desek

Kromě již zmíněné ceny jsou OSB desky velmi pevné, voděodolné a mají dobré tepelné a zvukové izolační vlastnosti. Navíc jsou snadno opracovatelné a dodávají se s drážkami, které zajistí pevné zasazení do okolních desek. OSB desky jsou plnohodnotnou náhradou dřevotřískové desky, která je stejně jako OSB ve stavebnictví hojně používaná, nemá ale tak dobré vlastnosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.