Tipy na letní zájezdy u moře

Letní dovolená u moře se blíží, už víte kam letos vyrazíte? Pojedete si odpočinout k moři, dáte přednost dovolené v některém z evropských velkoměst nebo snad zavítáte do exotiky? Připravily jsme pro vás několik zajímavých a nevšedních tipů na dovolenou.

All inclusive

Dovolená all inclusive je v poslední době nesmírně populární. Ceny potravin stoupají vzhůru po celém světě a pokud vyrážíte na dovolenou s vlastním stravováním, patrně budete muset sáhnout hluboko do kapsy. Právě all inclusive stravování vám dokáže pobyt zpříjemnit. Můžete totiž jíst a pít po celou dobu pobytu vše co hotel nabízí zcela zdarma. Většinou se jedná o jídlo, alkoholické a nealkoholické nápoje lokální výroby.

Doporučujeme třeba Bulharsko

Dovolená Bulharsko all inclusive je naším tipem. Skvělá balkánská kuchyně, která se jistě promítne i do stravování v jednotlivých hotelích musí potěšit každého milovníka jídla. Ražniči a čevapčiči, šopský salát, ovoce a zelenina, to jsou typické potraviny této země.

Dovolená u moře – kam lidé jezdí nejčastěji?

Dovolená u moře je zaslouženým odpočinkem každého z nás. Někde tráví dovolenou polehávání na pláži, jiní touží poznávat okolní krásy letovisek. A kam že letos češi vyrazí nejčastěji?

První místo zaujímá již několik let Chorvatsko, zvýšený zájem o dovolenou podle mých zdrojů hlásí Řecko. Své návštěvníky přivítají i  Španělsko a Itálie. Egypt, Turecko a Maroko jsou země, kam lidé míří zejména na jaře a na podzim. V létě tu totiž panuje nesnesitelné horko. A kam vyrazíte letos vy?

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.