Příspěvek zaměstnavatele na životní pojištění

Nové webové stránky www.zivotni-pojisteni-osob.cz informují o problematice životního pojištění, která je nyní více než aktuální. Tuto pojistku by rozhodně měl zvážit každý, kdo má rodinu a kdo chce svou rodinu zajistit v případě své smrti. V životě se může stát cokoliv a vy byste na takovou situaci rozhodně měli být připraveni.

Životní pojištění se však nevztahuje jen na smrt, ale také na dožití. Pokud se tedy dožijete konce pojistné smlouvy, budou vám naspořené peníze vyplaceny. Počítejte však s tím, že je nutné odvádět měsíčně nejméně 500 Kč, aby se vám takové pojištění vůbec vyplatilo. Pojistka se dá mnohdy kombinovat i s úrazovým pojištěním a stojí pak téměř dvojnásobek.

Velkou výhodou je, že zaměstnavatelé mají možnost svým zaměstnancům na toto pojištění přispět, a to částkou až 30 000 Kč ročně. Příspěvek zaměstnavatele na životní pojištění je pak osvobozen od sociálního a zdravotního pojištění a řadí se i mezi daňově uznatelné výdaje. Je to zajímavý benefit, který vás bude ve vašem zaměstnání jistě pozitivně motivovat. Ze stejných peněz vám zaměstnavatel může přispívat také na penzijní připojištění.

Příspěvek byl publikován v rubrice Portály se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.