Tržiště konzultačních služeb?

Internet je krásná věc. Tedy jak pro koho. Pro jednoho blankytně modré moře, teplé, kam vždy rád ponoří své tělo a relaxuje. Pro druhé bouřlivý oceán, kde se může bát, že se utopí. Občas se setkávám s lidmi, kteří se v jeho možnostech doslova topí a na jednoduchou otázku nejsou schopni najít jednoduchou odpověď.

Krásnou modelovou situací budiž můj drahý kamarád, který po velké porci let a ještě větší porci pocuchaných nervů končil svoji živnost. No jo, ale jak na to? Potřeboval radu, konzultaci, prostě někoho, kdo mu řekne: „A tohle už máš? Jaký máš vlastně plán?“ Začal se přes net náhodně obracet na poradenské firmy, které (ve vší úctě) absolutně nepochopily o jakého zákazníka se jedná. Haus numera za jednotlivou poradenskou činnost byly nad nervové možnosti mého kamaráda.

„Hele aby mi někdo poradil za deset tisíc, že si mám ukončit živnosťák po tom, co s ním pět hodin někde sedím a on si kreslí myšlenkovou mapu na whiteboard, to nepotřebuji.“

Odkázal jsem ho na služby konzultator.cz , kde řeší i vcelku malé konzultace. Konečně se s ním někdo normálně bavil a šli s ním cestou společně až tam, kam potřeboval. Jako když se někdo učí jezdit na kole a pomalu se mu sundavají zadní kolečka. Platil za jednotlivé činnosti, dostal kontakty na jednotlivé šikovné daňaře, právníka, personalistu. A ve výsledku za přijatelnou částku. Určitě se ptáte kolik, je mi to jasné… tedy za komplexní konzultace s ukončením živnosti byl na konci v ruce s fakturou na 2800 Kč. Ano, nechybí tam nula. Protože cena má být nastavena adekvátně práci. A díky i za něho byla.

Příspěvek byl publikován v rubrice Podnikání. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.