Imitace kamene, dřeva a velkoformátová dlažba

Pokud uvažujete o rekonstrukci, či naopak stavíte nový domov, určitě přemýšlíte i nad tím, jak realizaci urychlit. Současná doba upřednostňuje kvalitní produkty, které šetří čas i finance.

Nejinak je to i v oblasti keramické dlažby a obkladů. Dnešní výrobci keramických produktů přicházejí na trh s velkoformátovým obkladem a dlažbou. Velké formáty mají špičkové technologické vlastnosti, které si nezadají se klasickou keramickou dlažbou a obklady. Ba naopak. Velkoformátovou dlažbu můžeme použít i jako obklad na stěnách, a právě velký formát produktů nám umožní nejen rychlou pokládku, ale zanedbatelné není i to, že vznikne velmi málo spár. Minimu spár nám zaručují estetický a jednolitý celek, který dokáže prostor opticky zvětšit. Také údržba a očista je mnohem snadnější, což hospodyňky náležitě ocení.
Španělský výrobce Levantina patří k nejvýznamnějším výrobcům velkoformátové dlažby a obkladů. Série slinuté dlažby a obkladů, které disponuje velkými formáty a nízkou tloušťkou keramických produktů vyrábí pod názvem Techlam. Formáty začínají od velikosti 300 x 100 cm při tloušťce 3 mm a váze 7 kg/m2. Dále zde najdeme formáty 100 x 100 cm, 50 x 100 cm, 50 x 50 cm a 30 x 50 cm. Také tloušťka produktů je ve více variantách, můžeme vybírat od 0,3 mm, až po 0,6 mm a 0,9 mm. Tloušťka 3 mm je vhodná i jako pokládka na stávající plochu, aniž bychom museli odstraňovat původní obklady či dlažbu. Tím ušetříme čas i peníze a odpadne nám i starost se starým stavebním materiálem. Tloušťka od 6 mm se často používá jako dlažba. Velkoformátové produkty mají vlastnosti běžné keramické slinuté dlažby a obkladu, jako je téměř nulová nasákavost kapalin, odolnost vůči poškrábání, otěru, a odolnost vůči chemickým prostředkům. Díky svým špičkovým vlastnostem se Techlam by Levantina uplatní v mnoha kreativních řešeních bytového a komerčního interiéru. Dlažba a obklady Techlam by Levantina nabízejí dokonalé imitacemi přírodních produktů, jako je dřevo, kámen a mramor.
Imitaci přírodního dřeva nabízí velkoformátová série Techlam by Levantina Madeira. Vzhled dřeva v této sérii je dokonale autentický jako přírodní produkt. K dispozici je sedm přírodních odstínů, šedé, béžové a hnědé barvy. Imitace, která věrně napodobuje přírodní kámen je zastoupena v sérii velkoformátové dlažby Techlam by Levantina Blizzard v pěti barvách. Vybírat můžeme mezi světle béžovou, krémovou, zelenou, šedou a černou barvou. Přirozená krása kamene v sérii Techlam by Levantina Blizzard vynikne nejen ve velkých prostorách, jako jsou haly, chodby apod., ale je vhodná také do koupelen, kuchyní a obývacích pokojů. Vzniknou tak prostory, kde na vás dýchne harmonie a klidná krása. Keramická dlažba, kterou můžeme použít také jako obklad na stěny, nabízí série Techlam by Levantina Hydra. Tato série disponuje dokonalou napodobeninu přírodního kamene. Šest odstínů je zastoupeno béžovou, bílou, šedou a tmavě hnědou barvou. Formáty série Techlam by Levantina Hydra umožňují a zajímavé a netradiční kombinace moderního interiéru. Lávová vyvřelina se stala inspirací pro sérii Techlam by Levantina Vulcano. Dva odstíny šedé a tři odstíny hnědé barvy působí velmi příjemně a harmonicky. Dodají interiérům elegantní a nadčasový styl. Velkoformátové keramické obklady a dlažba Techlam by Levantina Zahir svým designem připomíná látku, a je k dispozici v pěti barevných odstínech, od hnědé, krémové, béžové, po dva odstíny šedé. Použití v interiérech nám navodí pocit útulnosti a pohody. Spektrem barev disponuje série Techlam by Levantina Basic. Šestnáct odstínů zahrnuje studené i teplé tóny od červené, šedé, zelené, modré, po žlutou a bílou. Barevné odstíny Techlam by Levantina Basic spolu s pěti velikostmi nabízejí opravdu nekonečné množství zajímavých kombinací, které interiéry výrazně oživí a rozsvítí.
Podívejme se také na tři novinky výrobce Levantina. Série Techlam by Levantina Cosmos, vznikla v reakci na dnešní moderní trendy bytového designu. Obklady a dlažba této série obsahují kovové částice a spolu se strukturovaným povrchem, dodá interiérům jas i elegantní styl. Prostory dostanou hrou barev a světla svěží a zářivý vzhled. Série Techlam by Levantina Cosmos je vhodná jak do interiérů, tak do exteriérů, kterým a dodá jim netradiční a moderní styl. Další z novinek je série Techlam by Levantina Helios, která také splňuje také požadavky současných moderních trendů v bytové architektuře. Keramické obklady této série obsahují kovové částice, které spolu se strukturovaným povrchem vytvářejí na stěnách elegantní a svěží styl. Techlam by Levantina Helios je vhodná na stěny interiérů i exteriérů, které rozzáří a rozsvítí. Novinkou je také série Techlam by Levantina Arabescato, která napodobuje dokonalý a luxusní vzhled mramoru. Imitace mramoru je výsledkem dokonalého technologického zpracování. Vyniká hloubkou a lomenými barvami přirozeného žilkování. Kvalita a elegantní design série Techlam by Levantina Arabescato dodá všem interiérům elegantní a čistý styl. Díky investicím do moderní technologie výroby a materiálů byla vyrobena unikátní série velkoformátové keramické dlažby a obkladů, která má tloušťku 5 mm, a která dostala název TECHLAM ® 5 mm. Série TECHLAM ® 5 mm je vhodná především na pokládku podlah a do prostor s vysokým provozem. TECHLAM ® 5 mm urychlí čas rekonstrukce či pokládky a tím ušetří také naše finance. Díky velkým formátům dlažby nízké tloušťce mohou tyto keramické dlažby být položeny přímo na staré podlahy, takže je instalace velmi rychlá a snadná.
Pokud jste se rozhodli pro velkoformátovou dlažbu a obklady inspirujte se také na internetových stránkách, které nabízejí fotogaleriie koupelen, kuchyní, interiérů i exteriérů. Vyobrazené realizace vám usnadní výběr i čas.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.