Mistři záchranáři podruhé na Viasat Explore

Na kanálu Viasat Explore běží již druhá série dokumentárního seriálu Mistři záchranáři, mapujícího životy lidí, kteří řeší námořní katastrofy.

Štáb nahrávací společnosti Millstream Films se opět vydal za odvážnými mořskými vlky, aby natočil jejich boj s přírodními živly i následky člověkem způsobených neštěstí. Vydal se za neohroženými muži a ženami, nasazujícími dennodenně své životy při vytahování vraků lodí nebo při boji s ohněm na širém oceánu.

Některé činnosti by si s nimi mnozí s chutí vyměnili – třeba romantické vyzdvihování francouzské plachetnice La Belle z vod Mexického zálivu – jiné už tolik záviděníhodné nejsou. Štáb totiž sleduje například záchranáře, hasící v Jaderském moři vyhořelý trajekt Norman Atlantic – případ, u něhož bohužel došlo i ke ztrátám na životech.

V dokumentárním seriálu Mistři záchranáři 2 se diváci mají možnost seznámit s tou nejnevděčnější částí práce navazující na každou námořní katastrofu, kdy je nutné zajistit úklid moře a případně i odtažení poškozené lodi zpět do přístavu.

Detaily práce mistrů záchranářů máte šanci vidět na kanálu Viasat Explore každé pondělí od 29. února 2016 od 15:20 hodin.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.