Uvedení chytrých telefonů TP-Link Neffos na MWC 2017

Firma TP-Link se sice zabývá spíše síťovými zařízeními, i ona však přišla „se svou troškou do mlýna“ v segmentu smartphonů, kde uvedla dva nové modely vlastní značky Neffos.

Oba byly vystaveny na stánku výrobce na Mobilním světovém kongresu (MWC) 2017 v Barceloně, a u obou je kladen důraz především na design, ačkoliv jejich „vnitřnosti“ také nejsou k zahození.

Jedná se o zařízení s názvem Neffos X1 s úhlopříčkou displeje 5 palců, a dále větší, 5,5“ Neffos X1 Max. První z novinek je v zemích Evropy již v prodeji (v barvách Cloudy Grey a Sunrise Gold), na druhé si budeme muset počkat někdy do druhého čtvrtletí 2017, takže nejpozději do června.

Jak již bylo řečeno, prim zde hraje design, a tak prémiovější X1 Max nabízí tloušťku v nejširším místě 7,85 mm a okraje displeje 2,75 mm, u Neffosu X1 jsou pak tyto údaje 7,95, respektive 2,95 mm.

Obě zařízení běží na platformě Android 6.0 Marshmallow a poháněny jsou čipsetem MediaTek s osmijádrovým procesorem, v kombinaci s až 4 GB paměti RAM a 64GB úložištěm. Smartphony kromě toho podporují dvoupásmové Wi-Fi či mobilní připojení LTE, což zahrnuje i VoLTE, tedy přenos hlasu přes LTE.

Smartphony TP-Link Neffos dále nabízejí čtečku otisků prstů nebo baterii s kapacitou 3 000 mAh. Zadní fotoaparát má rozlišení 13 megapixelů a je vybaven zpětným osvětlením, objektivem s pěti elementy, duálním bleskem či prediktivním automatickým ostřením (PDAF), přední fotoaparát pak má snímač pětimegapixelový.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.