Novinka TP-Linku: třípásmový ultrarychlý Wi-Fi router

TP-Link přichází na trh s novinkou v podobě třípásmového Wi-Fi routeru nesoucího označení Archer C3200.

Jak je již u TP-Linku alespoň v této sérii zvykem, znamená číslo v názvu maximální kombinovanou rychlost přenosu dat ve všech (v tomto případě tedy třech) pásmech. Celkově tak tedy tento model dosahuje rychlosti 3 200 Mbit/s. V pásmu 2,4 GHz se jedná o 600 Mbit/s, ve dvou pásmech 5 GHz využívaných současně pak po 1 300 Mbit/s.

TP-Link Archer C3200 využívá celkem šest externích sklopných antén podporujících technologii beamformingu, což znamená, že vytvoří paprsek přesně směřující k Wi-Fi modulu připojeného koncového zařízení.

K výbavě routeru patří dva USB porty, z toho jeden ve standardu 2.0 a druhý ve standardu 3.0, do nichž lze připojit sdílenou tiskárnu či externí síťový harddisk. Pro pevné připojení je dostupná čtveřice ethernetových portů RJ 45 s rychlostí 1 000 Mbit/s.

Nastavení a správa Archeru C3200 jsou možné prostřednictvím webového rozhraní či mobilní aplikace TP-Link Tether pro Android a iOS. Router zakoupíte na českém trhu za doporučenou maloobchodní cenu 6 899 Kč včetně daně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.