Kustovnice čínská

Kustovnice čínská, také známá jako Wolfberry či Goji berry,  je bylina pocházející z Asie. Konkrétně z jižních částí Číny. Už více jak 2000 je součástí lékařské výbavy tradiční čínské medicíny.

Čínští léčitelé využívají prakticky celou část rostliny. Plody, lístky, kůra i kořen obsahují množství vitamínů A (ve formě betakarotenu), B, C aminokyseliny a polysacharidy. Dále stopové množství dalších látek, které pomáhají jednak jako prevence před závažnými nemocemi jako je rakovina, onemocnění jater, ledvin a chronické problémy s klouby. Pomůže ale i v případě, že máte běžné nemoci jako je kašel, anebo záněty dutin a to díky antibakteriálním vlastnostem. V Číně se kustovnici také říká Rostlina dlouhověkosti, právě kvůli jejím preventivním účinkům.

Čínští lékaři jí téměř vždy vaří, ve většině případů je jako doplněk používána s ostatními léčivými bylinami. V případě pravidelného užívaní se s ní můžeme setkat jako doplněk v klasické polévce. V Evropě ale není výjimkou džus anebo alkoholický nápoj z kustovnice.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a krása. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.