Na internetu je tolik pojištění a jen jeden iPom

Na internetu se běžně setkáme s velkým množství pojištění osob, majetku, financí dokonce i domácích mazlíčků, kteří by náhodou mohli někomu utrhnout ruku anebo zničit majetek. Pojistit se dá naprosto všechno a proti všemu. Problém je, že se v tom už dnes člověk tak trochu ztrácí a naráží na různé úskalí.

Když k tomu připočteme ještě různé poskytovatele, kteří si dávají do smluv různé klauzule na ochranu sama sebe a vy zjistíte, že na nic nemáte nárok, protože jste si nepřečetli ke všeobecným podmínkám, podmínky aktivního klienta na které všeobecné podmínky v jedné větě odkazují. Prostě zmatek nad zmatek. naštěstí je zde iPom.cz a jejich rady o pojištění.

Mezi nejcennější rady, které rozhodně doporučuji přečíst jsou v sekci úrazové pojištění. Ono totiž dojde na problémy s placením až ve chvíli, když se něco stane. A řeknu vám dohadovat se s pojišťovnou, že na rozbitou hlavu opravdu nemá vliv stáři nad 50 let, není vůbec vtipné. To je mimochodem má zkušenost. V práci se jeden můj známí uhodil do hlavy. Ačkoliv měl přilbu došlo k tržnému zranění na tváři. Nemít tu přilbu tak voláme záchranku. Šéf směny na to koukl a poslal známého za závodním lékařem, odkud pak putoval na chirurgii. Za pár týdnů dostal od firmy peníze. Firma je ostatně pojištěná a bezpečnost práce byla dodržena. Bylo to i v protokolu. Ovšem pojišťovna, kde má známí ještě navíc úrazovou a životní pojistku se mu doslova vysmála s argumentem, že už mu bylo 50 a tyto úrazy se prostě stávají. Nepomohl ani zmíněný protokol.

Zanedlouho přijde dovolenková sezóna a s ní i cestovní pojištění. V tomto oboru je na českém trhu tak trochu přetlak. Výběr je slušný a jediným čím se bojuje o klienty jsou v podstatě benefity a cena. Zvláště ty benefity mohou slušně překvapit. No však se zkuste podívat. Srovnání jednotlivých pojištění je více než zajímavé.

Příspěvek byl publikován v rubrice Finanční služby se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.