Informace o charterových letech

Charterové lety jsou v zahraničí celkem oblíbenou formou cestování. Společnosti, které poskytují charterové lety totiž občas potřebují vyprodat letenky a to doslova za jakoukoliv cenu. S trochou štěstí tak můžete cestovat prakticky po celém světě za zlomek původní ceny.

Charterové společnosti jsou hojně využívány cestovními kancelářemi. Jedno letadlo může převážet turisty i několika z nich. I při nejlepší vůli se však stává, že jsou volná místa. tyto volná místa se pak zaplňují pomocí různých akčních nabídek. Většinou se slevy pohybují v řádech desítek procent. Čím se blíží čas odletu, tím může padnout cena letenky. Může to ale být i naopak. Cestovní kancelář si pronajme úplně celé letadlo a aby se snížily jejich náklady, prodává volná místa klidně i na poslední chvíli.

I když v posledních letech se kvalita a pohodlné cestování stále zlepšuje, počítejte s tím, že cestování s charterovými společnostmi nepatří mezi ty nejlukrativnější. Většina společností se specializuje na třídy turistická anebo economy class. Více informací se dozvíte na stránkách charterovelety.com v článku Jak je to s třídami u Charterů?

Charterové společnosti většinou létají převážně do často navštěvovaných destinací. Tedy turisticky atraktivních míst. Vše se plánuje měsíce, anebo i roky dopředu. Často tak může náhlá změna politické situace, anebo i špatné počasí zasáhnout do obsazení letadla, které si pronajala cestovní kancelář, což má za následek masivní zlevnění jízdenek. Kancelář začne nabízet velmi levné zájezdy, ale po dohodě si můžete zakoupit například jen letenky.

Více informací o charterových letech se dozvíte na stránkách charterovelety.com.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.