Vybíráme vybavení na airsoft

Vojenský sport airsoft je z mnoha stran velmi podobný paintballu. Rozdíl ale spočívá v tom, že se jedná o simulaci opravdových bojů. Ale hlavním rozdílem je munice, kterou se při tomto sportu střílí.

U paintballu se jedná o kuličky naplněné barvou, u airsoftu zase o náboje vyrobené z plastovo-keramického materiálu. Tato hra může mít mnoho podob, jak již bylo zmíněno, může se jednat o simulaci reálných vojenských jednotek, ale může být také hrána pouze jako rekreační sport, který vás dokonale zbaví stresu.
Co se týče historie tohoto sportu, airsoft vznikl v 80. letech 20. století v Japonsku, poté se rozšířil do dalších zemí Východní Asie, jako do Číny, nebo Jižní Koree. Velká část airsoftového vybavení pochází právě z těchto států.
Pravidla hry vychází z čestného chování všech hráčů. Pokud bude hráč zastřelen, musí se sám přiznat, a to tak, že dostatečně hlasitě a zřetelně vysloví nějaké z klíčových slov, které znamená že „zemřel“. Poté odejde se zvednutýma rukama nad hlavou do „mrtvoliště“, kde společně s ostatními hráči, kteří ve hře již také skončili, počká na konec hry.

Hráč může být vyřazen ze hry čtyřmi způsoby, a to zásahem kuličkou, zásahem střepinou, bodnutím, nebo tím, že se vzdá. Pravidla jsou velmi přísná co se týče agresivity, je zakázáno veškeré tělesné napadání protihráčů. Cíle hry mohou být různé, většinou ale vychází z reálných vojenských situací. Hra může skončit například získáním protihráčovi vlajky, eliminací protivníků nebo cílem hry může být záchranná mise. Pokud by vás zajímala pravidla podrobněji, můžete navštívit airsoft shop, kde vám podrobnější informace určitě poskytnou.
Army shop je internetový obchod zaměřený na veškeré vybavení k této hře, můžete zde pořídit jak základní vybavení pro začátečníky, tak spoustu zbraní a vychytávek, které ocení zkušení hráči. Základní vybavení pro hru tvoří jednak ochranné brýle, které jsou při hře povinné, tak zbraň fungující na principu vzduchovky a samozřejmě maskovací oblečení. Zkušenější hráči si pořizují například imitace granátů, imitace min, plynové masky či dýmovnice. Pokud vás pravidla a princip této hry zaujal, tak navštivte již zmiňovaný airsoft shop, pořiďte si vybavení a můžete začít hrát.

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.