Levné prsteny

Léto je v plném proudu a na ulicích se to tak jen hemží opálenými lidmi. Zejména pro ženy jsou teplé dny ideální příležitostí podtrhnout svou krásu nějakým novým šperkem, který bude na slunce políbené kůži vynikat. Jestliže vaše peněženka zeje po dovolené prázdnotou nezoufejte, krásné šperky totiž vůbec nemusí být drahé, mrkněte například na web levné prsteny .cz. Mnozí prodejci prodávají šperky a bižuterii za nízké ceny, což však neznamená, že jsou tyto šperky nekvalitní. Prodejci mnohdy nakupují zboží ve velkém a při dlouhodobé spolupráci dostanou od svých dodavatelů velké množstevní slevy, ze kterých se pak mohou těšit i koneční zákazníci.

Dalším důvodem, proč jsou některé šperky levné, je místo původu. V očích veřejnosti je sice zakódované jakési pravidlo o tom, že levné věci pocházejí z Číny, ale někdy to může být přesně naopak. A důvod je prostý. Každému, kdo ví alespoň něco málo o ekonomice, je jasné, že prodávající musí do konečné ceny výrobku promítnout veškeré své náklady, včetně dopravy od výrobce do obchodu. Je tedy logické, že výrobky z druhého konce světa by měly být dražší. V levných špercích mohou být použity komponenty našich výrobců, například jablonecké firmy Preciosa, která svými výrobky již dlouhá léta zásobuje nejen český trh, ale o výrobky je zájem také na zahraničních trzích. Za dobrou pověst jabloneckého podniku může například takzvaná Kubická zirkonie, která je dostupnou alternativou k opravdovým diamantům. Paradoxně tak nekvalitní výrobky z Asie mohou být mnohdy dražší než kvalitní prsten českého výrobce.

Dalším důvodem, proč mohou být kvalitní šperky levné je použitý materiál. Šperky jsou velmi často zdobeny drahými kameny, například snubní prstýnek, oblíbeným bývá po boku diamantu, také safír nebo rubín. Bohužel tyto šperky jsou pro spoustu lidí nad jejich finanční možností. Alternativou tak mohou být šperky, u kterých je drahý kámen nahrazen zirkonem nebo křišťálovým sklem, jenž má optické vlastnosti velmi podobné drahým diamantům.

To s sebou přináší další bod navíc pro levné šperky. Můžete je totiž nosit opravdu každý den, na rozdíl od diamantů, které většinu času leží ně dně šperkovnice kvůli obavám majitelky, že by drahý prsten někde ztratila.

Příspěvek byl publikován v rubrice Šperky. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.